KSIĄŻKA „Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz” – Ilse Sand

w240_u90

Książka Ilse Sand powstała wiele lat po tym jak Elaine Aron podzieliła się ze światem swoimi badaniami na temat wrażliwości. Jako że praca E. Aron jest w swojej dziedzinie przełomowa, Ilse Sand powinna się przynajmniej do niej odnieść, przedstawiając pewien kontekst w jakim jej książkę należy czytać. Istotnie robi to w jednym z ostatnich rozdziałów. Trudno oprzeć się wrażeniu że autorka jakby nie do końca zgadza się z E. Aron. Oczywiście pani Sand ma do tego pełne prawo, tylko że w zamian oferuje chyba niewiele.

Książka I. Sand może być źródłem inspiracji jeśli czytać ją bardziej między wierszami niż dosłownie. Wymaga to jednak od czytelnika już pewnej znajomości tematu. Tymczasem książka, zarówno ze względu na treść, jak i objętość, a więc głębokość analizy przedstawionych zagadnień, a jest ich całkiem sporo, adresowana jest chyba do osób dopiero rozpoczynających świadomy kontakt z własną wrażliwością.

Trudno jest mi ocenić tłumaczenie z duńskiego oryginału na język polski, ale zauważalne gołym okiem laika błędy złożę raczej na karb tłumaczek niż autorki.

Czy warto przeznaczyć 35 zł na zakup tej książki? Odpowiem tak: Każda publikacja o ludziach wysoce wrażliwych jest dla polskiego czytelnika wartościowa. Również ta. Wydawcy niemrawo podchodzą do przemian w podejściu do introwersji i wysokiej wrażliwości jakie ostatnio się dokonują. Warto zatem zapoznać się z tą niewielką książeczką Ilse Sand, pamiętając o jej niedoskonałościach i pozwolić autorce żeby była dla nas bardziej źródłem inspiracji niż konkretnych rozwiązań, chociaż pewnie i tych może dostarczyć.

Książka jest do nabycia w serwisie Legimi i ze względu na łatwość i wygodę tej formy czytelnictwa gorąco ją polecam. http://legimi.pl/ebook-wrazliwosc-dar-czy-przeklenstwo-przewodnik-zyciowy-dla-osob-wyjatkowo-wrazliwych-i-innych-pieknych-dusz-ilse-sand,b147913.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s